Sun09082024

Last update05:30:53 PM

Тешки четверац стигао до сребра

Sviđa Vam se vest ? Objavite je na nekim od servisa ispod...

Четверац без кормилара Урош Димитријевић, Марко Ристић, Душан Славнић, Зоран Рајић освојио је сребрну медаљу на 61. интернационалној регати на Бледском језеру, уз учешће веслача и веслачица из 15 земаља – Аустрије, Немачке,Швајцарске, Чешке, Словачке, Мађарске, Хрватске, Србије, Турске, Грчке, Египта, Кине САД, Грузије и Словеније.

Једини наш чамац који се на Бледу огледао под заставом Србије, а кога чине наши сениори Б, у финалу заузео је друго место с временом 6:12.08. Злато је освојио чамац кинеског Јиангсуа (6:10.18), а брозну репрезентативна посада Швајцарске (6:12.54). Четврти је био чамац Чешке (6:13.17), пета посада Хрватске 6:18.58, а последња Мађарска (6:25.15).

Поред сениорског тешког четверца, на овој регати учествовали су бројни чамци из Србије који су наступали под бојама својих клубова.Посаде из наше земље су се првог дана такмичења нашле у шест финала. Бронзана одличја освојили су Јована Станивук (Чуруг) у скифу за јуниорке (резултат у финалу 8:32.46), Александар Изда, Ђорђе Урукало, Иван Грубор и Димитрије Иброчић (Данубиус 1885) у четверац скулу за јуниоре (6:21.66) и Коста Бањац и Андрија Симеуновић (Галеб) у двојцу без кормилара за кадете (7:29.90). Вукашин Пивач (Графичар) био је пети у скифу за јуниоре (7:25.31), а исти пласман имали су Милош Башић, Милан Швоња, Никола Саратлић и Урош Ненадић (Данубиус 1885) у четверац скулу за јуниоре (6:45.56). Милица Слијепчевић (Данубиус 1885) заузела је пето место у финалу скифа за сениорке (8:21.52), док су Никола Цвијетић (Црвена звезда) и Филип Продановић (Галеб) били четврти у окршају за одличја у дубл склулу за лаке веслаче за сениоре (7:00.45).

Другог дана наши су веслали у шест финала. Сребрна одличја освојили су Љиљана Јошић (Чуруг) и Милица Слијепчевић (Данубиус 1885) у дубл скулу за сениорке (7:18.49), Вук Младеновић, Веселин Тричковић, Вања Обрадовић и Дамјан Лазић (Партизан) у четверцу без кормилара за јуниоре (6:27.01) и Јована Станивук (Чуруг) и Маша Станисављевић (Галеб) у дубл скулу за јуниорке (7:36.62), а бронзано Коста Бањац и Андрија Симеуновић (Галеб) у двојцу без кормилара за кадете. Вељко Милановић, Радош Милићевић, Павле Симић и Алекса Поповић (Црвена звезда) заузели су четврто место у финалу четвераца без кормилара за јуниоре (6:32.83). У финалу јуниорских четверац скулова Александар Изда, Ђорђе Урукало, Иван Грубор и Димитрије Иброчић (Данубиус 1885) били су четврти (6:21.96), а Милош Башић, Милан Швоња, Никола Саратлић и Урош Ненадић (Данубиус 1885) шести (6:37.60). Сениорски дубл скул за лаке веслаче Никола Цвијетић (Црвена звезда), Филип Продановић (Галеб) остварио је исти пласман као и дан раније. У финалу ове дисциплине заузео је четврто место (6:45.16).